Spoločnosť KOMES a.s. v rámci svojej divízie Potravinárstvo zabezpečuje veľkoobchod s komoditami ako sú podzemnica olejná (arašidy), čaje, rôzne exotické byliny, kakaový prášok a iné.

Svoje aktivity zameriava na priamy dovoz uvedených komodít z Číny, Argentíny, Gruzínska, Indonézie, Srí Lanky a iných krajín Ázie, Afriky a Južnej Ameriky. Spolupracuje s renomovanými firmami pri atestácii tovarov a ich vstupe do Európskej únie. Úpravu, ďalšie spracovanie ani balenie týchto produktov pre maloobchod vo vlastných prevádzkach nezabezpečujeme.

Zo svojich skladov v Rotterdame a v Hamburgu sme schopní promptne zabezpečiť tovar, ktorý sa zároveň nachádza aj v skladoch KOMES a. s. Spolupracujeme s renomovanými prepravcami, ktorý Vám tovar bezpečne prepravia až do Vašich skladov.

V našej ponuke sú čaje z dovozu, balené vo veľkom, v 6 až 50 kg vreciach alebo 12 až 30 kg kartónoch. V prípade väčšieho záväzného odberu sme schopný zabezpečiť aj dovoz Vami vybraných čajov balených pre maloobchodné siete. Rozdelené ich máme podľa druhu do 4 skupín: čaje zelené a čierne z tradičných pestovateľských regiónov, exotické (nečaje, nie z čajovníkov) a čaje ovocné. Podľa spracovania dodávame listy celé, zvinuté, rezané, jemne rezané aj prach. Z exotických čajov sa špecializujeme najmä na Ginko, Citrónovú trávu, Marockú mätu, Rooibos, Ibiš, Honeybush a rôzne iné čaje, ktoré sa vyznačujú nezameniteľnou arómou a vysokou kvalitou.

Arašidy dovážame najmä z Číny, odroda Virgínia, alebo odrodu Runner z Argentíny, vo veľkostiach a úprave podľa priania zákazníka a aktuálnych cenových relácií na svetových trhoch. Našimi zákazníkmi sú spoločnosti, ktoré sa venujú spracovaniu, baleniu a distribúcii svojich výrobkov v obchodných sieťach a reťazcoch SR ako aj v ČR.