Naša spoločnosť je výhradný dovozca a predajca radiátorov zn. Regulus.

Systém medeno – hliníkových vodných vyhrievacích telies ústredného kúrenia.
Nová generácia – model 2005.

Vyhrievacie telesá REGULUS® – ZLATÝ PROSTRIEDOK pre naše klimatické pásmo.

 

Regulus_inside

 

Vysoký koeficient tepelnej vodivosti materiálov z ktorých sú vyrobené vyhrievacie telesá – t.j. z medi a hliníka, spôsobuje, že spomedzi všetkých vyhrievacích telies tieto sa vyznačujú najvyššou účinnosťou pri odoberaní tepelnej energie od vykurovacieho média (voda, nemrznúca zmes, olej) a pri odovzdávaní tejto energie do okolia prostredníctvom vyžarovania a konvekcie.

Skutočnosť, že na trhu dominujú oceľové, panelové vyhrievacie telesá vyplýva z ich jednoduchej a preto masovej výroby. Analogicky je to aj pri hliníkových „rebrových“ telesách.

Vyhrievacie telesá REGULUS® sú konštruované z drahých materiálov, ich výroba sa nedá úplne zautomatizovať, čo si vyžaduje väčšie náklady na prácu.

Avšak životnosť vyhrievacích telies REGULUS® je neporovnateľne vyššia než u ostatných, pretože materiály z ktorých sú vyrobené nepodliehajú priamej korózii. Tieto telesá môžu slúžiť aj niekoľko desiatok rokov. Pre miestnosti so zvýšenou vlhkosťou, ako sú bazény, umyvárne, neexistuje iná alternatíva než tieto vyhrievacie telesá. Nevyžaduje sa pri nich používanie inhibítorov(tlmičov) korózie, môžu byť použité v otvorených systémoch, možno z nich vypúšťať vodu bez obmedzení.

Malý objem vody vo vyhrievacích telesách REGULUS®, mnohokrát menší ako v iných telesách,spôsobuje nízku tepelnú zotrvačnosť čo umožňuje rýchly, okamžitý ohrev a aj rýchle ochladnutie systému. Táto vlastnosť znižuje náklady na vykurovaciu inštaláciu. Precíznosť vo fungovaní vyhrievacích telies odstraňuje potrebu používania napr. snímačov počasia či termostatických hlavíc. Vďaka nízkej tepelnej zotrvačnosti tieto vyhrievacie telesá sú najekonomickejšie a najviac šetriace energiu v moderných, elektronikou ovládaných systémoch ústredného kúrenia.

Pri odovzdávaní tepla z vyhrievacieho telesa do okolia cestou konvekcie dochádza k aktívnemumiešaniu vzduchu a k rovnomernému rozloženiu teploty v celej miestnosti aj v celej vyhrievanej budove. ďalšou prednosťou týchto vyhrievacích telies je ich malá hmotnosť. Najväčšie teleso s rozmermi 2m váži iba 16 kg. Táto vlastnosť uľahčuje prevoz a montáž a tiež umožňuje montovanie vyhrievacích telies na ľahkých drevených či sádrokartónových priečkach.

Vďaka svojej konštrukcii vyhrievacie telesá sú odolné voči vysokému tlaku a zmenám tlaku vo vykurovacej inštalácii. Vykurovacie telesá je možne naplniť vodou, ako aj nemrznúcou zmesou (rekreačné chatky, kempingy) a po vhodnom utesnení inštalácie aj olejom. Moderný vzhľad vykurovacích telies činí s nich dekoračný prvok úžitkových interiérov.

Regulus, logo

ZÁRUKA 25 ROKOV

Výrobca poskytuje záruku na tesnosť a trvácnosť lakového náteru. V skutočnosti, ak nedôjde k mechanickému poškodeniu vyhrievacieho telesa a k používaniu v agresívnom, elektrochemicky aktívnom prostredí, jeho životnosť bude niekoľko desiatok rokov!!! Zakúpenie vyhrievacích telies REGULUS® je investíciou do budúcnosti.